Prepelice - Prepeličie Vajíčka

V prípade záujmu o kúpu prepeličích vajec navštívte prosím sekciu predaj.

Pre mnoho gurmánov sa prepeličie vajíčka stali populárnym jedlom. Z hľadiska výživy a biochemických vlastností sú oveľa lepšie ako kuracie a majú cenné antibakteriálne, protinádorové a imunomodulačné účinky.

Päť prepeličích vajec sa hmotnosťou rovná jednému kuraciemu.

     

Biochemické údaje:

prepeličie vajíčka v porovnaní s bežnými kuracím vajíčkami obsahujú stopové prvky a vitamíny.

železo – 4 krát viac ako kuracie vajíčko
vitamín A – viac ako 2,5 krát viac
meď – 2,2 krát viac
vitamín B1 – 2,8 krát viac
kobalt – 2,2 krát viac
vitamín B2 – 2,2 krát viac
fosfor – 4,5 krát viac
draslík – 4,5 krát viac

Množstvo bielkovín a aminokyselín v prepeličích vajciach je väčšie ako vo vajciach iných vtákov. Prepeličie vajcia sa môžu užívať pri liečbe rôznych ochorení, napríklad pri zníženej imunite, dôvodom ktorej sa zvyšuje citlivosť na ochorenia dýchacích ciest ako aj tendencia k chronickej bronchitíde a zápalu pľúc, astme a tuberkulóze. Taktiež prospievajú pri poruchách nervového systému, anémii, ochoreniach tráviaceho traktu, najmä pri vredoch a gastritíde, zápale brušnej sliznice. Nepopierateľne pozitívne účinky sa potvrdili aj pri cukrovke. Diabetikom sa odporúča jesť šesť prepeličích vajec týždenne. Takáto liečba môže znížiť hladinu glukózy v krvi až o dve jednotky. V kombinácii s vhodnou stravou je možné dosiahnuť ešte lepšie výsledky.

Užívanie prepeličích vajec v kombinácii s diétou pomáha posilniť imunitu, obnovuje a zlepšuje látkovú výmenu, čo je základom pre zlepšenie celkového stavu organizmu a zdravotného stavu. Vzhľadom na vysoký obsah fosforu, majú prepeličie vajíčka tiež výborný účinok na povzbudenie potencie.

     

Prepeličie vajíčka sa ľahko vstrebávajú, bez toho aby vyvolali akékoľvek nežiaduce účinky, o čom svedčí množstvo údajov z medicínskych pozorovaní. Rodičia, ktorí boli nútení do svojho jedálnička zaradiť prepeličie vajíčka z dôvodu častého ochorenia svojich detí, potvrdzujú významné zlepšenie ich zdravotného stavu už po niekoľkých mesiacoch užívania vajec.

Navyše prepeličie vajcia obsahujú vitamín D, ktorý prispieva k rastu. Deti, ktoré zaostávali za svojimi rovesníkmi, narástli za rok o viac ako 8 cm.

Veľmi dobrý vplyv majú prepeličie vajcia aj na koktanie. Bez ohľadu na povahu ochorenia (či už je vrodená alebo nervového pôvodu), po troch až štyroch mesiacoch užívania, bude dieťa alebo dospelý schopný normálnej konverzácie.

Fosfor obsiahnutý v prepeličích vajciach stimuluje duševný vývoj, zlepšuje pamäť a urýchľuje vývoj inteligencie u detí a dospievajúcich, preto je vhodné podávať vajcia deťom s oneskoreným vývojom. Prispieva tiež k normalizácii metabolizmu a stimuluje krvotvorbu. Deti, ktoré užívajú prepeličie vajcia, sa ľahšie učia, sú viac vnímavé, ľahšie si veci zapamätajú. Ľudia, ktorí užívajú prepeličie vajíčka, buď ako doplnok stravy alebo ako liečebný doplnok, uvádzajú pozitívny vplyv na imunitný systém.

Pre posilnenie imunitného systému a metabolizmu sa odporúča užívať 3 – 5 vajec ráno, čo zaručí energiu na celý deň. Po 3 – 4 mesiacoch každodenného užívania sa človek cíti zdravším, silnejším. Prepeličie vajcia nespôsobujú alergiu, ba naopak – majú pozitívny vplyv pri liečbe alergie.

V kuchyni sa môže tento prírodný zázrak používať k príprave mnohých pokrmov, ako sú napríklad omelety, šaláty, predjedlá, pečivo a ďalšie.